PROGRAM

SØNDAG 7.MAI

11.00 Registrering åpner  
12.00 Inside Telecom Golf Challenge 2017
Oppmøte på golfbanen med info og lettere servering
Finn ut mer om turneringen
 
15.00 Insjekk på hotellet
 
18.00 Båttur i Kosterfjorden.
Avreise fra bryggen ved retur til hotellet noen timer senere. Det blir servert skalldyr med tilbehør og noe godt i glasset
 

MANDAG 8.MAI

Plenumssesjon

Sesjonsleder: Varog Kervarec, Insidetelecom.no

09.50-10.00 Velkommen ved ordstyrer  
10.00-10.25 DEBATT ved Nkom, Broadnet og Altibox
Torstein Olsen, Nkom/ Torbjørn Krøvel, Broadnet /
Tore Kristoffersen, Altibox
Slik skaper vi et nytt kjernenett  
10.25-10.45 Jon Fredrik Baksaas
Tidligere styreformann GSMA, tidligere konsernsjef Telenor
 
10.45–11.00  
11.00-11.15 Hilde Tonne
Advisory Board, Digital Norway
Tid for digital industribygging i Norge.
11.15-12.00 POLITISK DEBATT:
Torill Eidsheim (H)
Stortingsrepresentant, Transport- og kommunikasjonskomiteen
Eirik Sivertsen (AP)
Stortingsrepresentant, Transport- og kommunikasjonskomiteen
Reynir Jóhannesson (FRP)
Statssekretær, Samferdselsdepartementet
12.00–12.10  
12.10-12.25 Fredrik Jungermann
Daglig leder, Tefficient
Verdien av det beste nettet
12.25- 12.40 DEKNINGSTESTEN 2017: Dette er Norges råeste mobilnett
Tek.no presenterer resultatene av landets største dekningstest
12.40–13.40 LUNSJ  

 

Sal 1

Smarte byer og kommuner

Sesjonsleder: Odd Richard Valmot, Teknisk Ukeblad

13.40–14.00 Stein Tømmer
Markedssjef Smart Kommune, Telenor
Smart kommune – et rammeverk for digitalisering av norske byer og kommuner
14.00–14.20 Tore Jensen
Teknisk rådgiver, Geodata
Espen Kristiansen
Salgs- og markedsdirektør, Geodata
Den smarte byen trenger fakta
14.20–14.40 Thomas Berman
Co-founder and social innovator, SoCentra/Pådriv
Å utvikle smarte byer krever mer enn teknologi
14.40–14.50  
14.50–15.10 Mats Lundquist
Administrerende direktør, Telenor Connexion
Industries driving the future of Internet of Things – opportunities and challenges
15.10–15.30 Sven Størmer Thaulow
Administrerende direktør, Cisco Norge/Island
Smarte byer og kommuner - fra visjon til implementasjon
15.30–15.50 Stina Birkeland
Leder for Smart City, Sopra Steria
SmartCity- Digital Transformasjon av fremtidens byer
15.50–16.00  
16.00–16.20 Christian Clauss
Watson IoT, Industry Solutions, IBM
The rise of Cognitive Cities
16.20–16.40 Jon Christian Hillestad
CTO & Vice President, Telia Norge
Tine Reuterdahl
Head of IoT, Telia Norge
Fra buzz til business.
16.40–17.00 Bent Brugård
Administrerende direktør, Norkart
Den digitale kommune – fra ord til handling
     

Sal 2

TV-sesjonen

Sesjonsleder: Per Øivind Skard, IKT Norge

13.40–13.55 Erlend Espedal
Kantar TNS
Norges minst fornøyde kunder - hva må til for å blidgjøre TV-kundene?
13.55–14.20 DEBATT - Hvordan skal TV- og bredbåndsbransjen få mer fornøyde kunder?
Thomas Skjelbred, Altibox/ Torbjørn Aamodt, Get/ Bente Øverli, Forbrukerombudet/ Erlend Espedal, Kantar TNS/ Birgit Bjørnsen, Telenor
Hvordan skal TV- og bredbåndsbransjen få mer fornøyde kunder?
14.20–14.35  
14.35– 14.50 Kristian Tolonen
Head of Audience Research, NRK
Tallenes tale - slik er nordmenns seervaner
14.50–15.05 Morten Holst
Partner, Innocode
Er det egentlig noen krise hvis Get og Canal digital forsvinner?
15.05–15.20 Christian Birkeland
Direktør, TV 2 Sumo
Tettere på kundene. Derfor er Sumo viktig for TV2
15.20–15.35  
15.35–15.50 Petter Testmann-Koch
Norgessjef, Fremantle Media
Hvem skal vise innholdet mitt?
15.50–16.00 Torbjørn Aamodt
Produktdirektør, Get
En ny verden
16.00–16.10 Birgit Bjørnsen
Leder for Fastnett og TV, Telenor
Med kunden først inn i TV-fremtiden
16.10–16.45 DEBATT - Bryr kundene seg om hvem som leverer, så lenge de får det de skal ha?
Morten Holst, Innocode/ Christian Birkeland, TV 2 Sumo/ Petter Testmann-Koch, Fremantle Media/ Torbjørn Aamodt, Get/ Birgit Bjørnsen, Telenor
18.30 Grillkveld med BBQ-buffet på terrassen
     

TIRSDAG 9.MAI

Sal 1

Smarte byer og kommuner

Sesjonsleder: Odd Richard Valmot, Teknisk Ukeblad

09.30–09.50 Reynir Jóhannesson
Statssekretær i Samferdselsdepartementet
Slik legger vi til rette for smartbyene
09.50–10.10 Einar Lunde
Avdelingsdirektør, Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom)
Teknologioptimist om dagen, bekymret om natten – hvor galt kan det gå?
10.10–10.30 Thor Moen
Leder Smart City, Smart Innovation Norway
Ulrika Holmgren
Spesialrådgiver Smart City, Smart Innovation Norway
Slik jobber Østfold-samarbeidet med digitalisering
10.30–10.40  
10.40–11.00 Geir Løvnes
Divisjonssjef telekom, Rejlers
Hva er forskjellen på en smart by og en ikke fullt så smart by?
11.00-11.20 Markus Søbstad Bensnes
Daglig leder, Tinkr
Hvilken plass får kreativiteten når Norge skal moderniseres?
11.20-11.40 Bjarne Uldal
Markedsdirektør, Nordic Edge
Stavanger-regionen med en nordisk smartby-agenda
11.40-12.00 Atle Reitaas
Direktør Forretningsutvikling, Atea
Hvilken verdiøkning kan en systemintegrator tilføre på mobile tjenester?
     

Sal 2

Teknisk sesjon: 5G og IoT

Sesjonsleder: Håvard Fossen, Insidetelecom.no

09.30–09.50 Ieva Martinkenaite
Direktør for AI-lab og IoT-nettverket, Telenor
Stordugnad for et innovativt IoT økosystem i Norge
09.50–10.10 Eivind Mikkelsen
Produktsjef, Huawei
Hva skal vi med 5G – og hva ER egentlig 5G?
10.10–10.30 Lars Nielsen
Head of Technology, Region Nordic and Central Asia, Ericsson
Der 5G vil gjøre en forskjell. Er vi forberedt?
10.30–10.40  
10.40–10.55 Espen Davidsen
Direktør for telekom og energi, Teleplan Globe
LoRaWAN vs NB-IoT — hvert til sitt bruk, eller?
10.55–11.10 Espen Slette
Fagsjef i frekvensavdelingen, Nkom
5G – kampen om en begrenset naturressurs
11.10–11.25 Isabelle Catherine Rebecca Tardy
Seniorforsker, Sintef
Frem mot 5G; hva slags mobilnett trenger Norge?
     
12.00 Grab-and-go lunsj

Vi tar forbehold om endringer i programmet.
Sjekk ut hvem som er med i årets programkomité her»

 

Kommende arrangementer

SAMFERDSEL
27.
September 2017
Gamle Museet
Teknologi
19.
Oktober 2017
Radisson Blu Scandinavia
OLJE & GASS
7.
Desember 2017
Gamle Museet
TU Oil Summit 2017
TU Oil Summit 2017