Møt vår nye Digitaliseringsminister Nikolai Astrup og hør hva han og regjeringen vil med satsingen.

Vi inviterer til en live podcastsamtale med Nikolai Astrup og Jan M. Moberg, ansvarlig redaktør i Teknisk Ukeblad.

Digitaliseringsministeren har ansvar for IKT-politikk i Kommunal- og moderniseringsdepartementet. Statsråden har også ansvaret for arbeidet med elektronisk kommunikasjon i Samferdselsdepartementet, herunder ansvaret for Nasjonal kommunikasjonsmyndighet. I tillegg har statsråden ansvaret for Altinn, næringsrettet IKT, Digital21, og ressurser til IKT-forskning i Nærings- og fiskeridepartementet.

Hva har så digitalisering med kvinnedagen å gjøre? Digitalisering i alle bransjer kan bedre gjennomføres når kulturen er inkluderende og tillitsbasert – og alle kvinner og menn må med for at bærekraftsmålene skal nås.

Hør hva Marie Louise Sunde, lege, forfatter og medgründer av ShesGotThis har å fortelle
Jan M. Moberg – også i en live podkastsamtale. Tema er helhetlig styring og endringsledelse for økt verdiskaping gjennom reell kjønnsbalanse. Ubevisst og bevisst diskriminering hindrer innovasjon og verdiskaping – og noe er det nesten komisk lett å gjøre noe med.

 

 

Program:

  • 8. mars-mingling over lett lunch
  • Podcastinnspilling av samtalen mellom Sunde og Moberg med live publikum
  • Podkastinnspilling av samtalen mellom Astrup og Moberg med live publikum
  • Dialog med deltakerne 

 

Velkommen på den internasjonale kvinnedagen – med inspirasjon og humor for innovasjon og verdiskaping!Velkommen på den internasjonale kvinnedagen – med inspirasjon og humor for innovasjon og verdiskaping!

 

 

Arrangementet er et samarbeid mellom Teknisk Ukeblad og Polyteknisk Forening. 

MELD DEG PÅ GRATIS HER

Marie Louise Sunde – lege, forfatter og medgründer i ShesGotThis

Jan M. Moberg – ansvarlig redaktør i Teknisk Ukeblad Media

 

 

Kommende arrangementer

1.– 2.
Juni 2023
Scandic Fornebu
22.
Juni 2023
Kongsberg Agenda
6.
September 2023
Vika kino